Nabídka zdarma

Japonské stěny

Japonské posuvné stěny

Japonské stěny

Luxusní japonská stěna s panely z rýžového papíru a výztuhami z tropického dřeva

Japonské stěny patří mezi modní trendy interiérového stínění. Dokáží zastínit i velké prosklené plochy. Japonské stěny jsou také určeny k elegantnímu rozdělení místností.

Panely japonské stěny tvoří souvislou stěnu a jsou vyrobeny z látek, které jsou připevněny v horní části na posuvné Alu profily pomocí „suchého zipu“. Ve spodní části panelu je zapravena do tunelu hliníková zátěžová lišta. Počet drážek (2,3,4 nebo 5 ) v profilu a typ otevírání ovlivňují počet použitých panelů ve stěně.

K dokonalosti přispíváme také tím, že si může každý zákazník vybrat materiál a barvy posuvné stěny dle vlastní volby. K tomu slouží konfigurátor INSIDE. Zde si můžete vybrat design látek, u kterých lze zvolit odstín podkladu a vzoru dle vlastních představ.

Ovládání japonské stěny

Japonské stěny lze ovládat motoricky na dálkové ovládání nebo manuálně.

Manuální ovládání

– ovládání jednotlivých panelů japonské stěny ručně (tahem) – panely mohou být propojené i nepropojené (tzn.propojené – ovládání všech panelů najednou, nepropojené – ovládání každého panelu zvlášť).

K tomuto způsobu ovládání lze objednat také elegantní tažnou tyčku (bílá, ocelová -stříbrná), která se snadno připevní k panelovému nosiči. Variantou pro klienty, kteří nepreferují ovládací tyč jsou elegantní dřevěná madla na každém panelu.

– ovládání panelů japonské stěny pomocí šňůrky – panely jsou vždy mezi sebou propojeny.

Motorické ovládání

– je nutno kalkulovat s tím, že přestože šíře pohonu je 50mm, pro jeho nasazení na profil je třeba prostor min. 90 mm. V případě motorického ovládání japonské posuvné stěny je možno řadit i dva profily vedle sebe na jeden pohon a tím dosáhnout až 10-ti drážkového základního profilu. Používáme jednofázové synchronní pohony na střídavý proud s úplnými, externě nastavitelnými koncovými polohami. Motor lze montovat na převod na profil vpravo nebo vlevo dle přání zákazníka. Dlouhé nebo těžké systémy jsou vybaveny tandemovým pohonem – tzn. dva pohony na jednom profilu.

Tkaniny pro japonské stěny

Pro japonské stěny se používá několik typů látek s ohledem na variabilitu celého systému stínění. Kromě originálních látek určených přímo pro japonské stěny, můžeme použít i níže uvedené tkaniny.

1. Japonské stěny z transparentních záclonových látek a voálů – tyto látky se používají, pokud stíníme zvenčí, například venkovní roletou či žaluzií, případně pokud používáme interiérové žaluzie. Japonská stěna pak vytváří zajímavou a praktickou dekoraci. U záclonových látek je vhodné použít výztuže, jako u římských rolet, aby byl zachován tvar panelu japonské stěny.

2. Japonské stěny z látek pro římské rolety a závěsových látek – pokud chceme kombinovat římské rolety, nebo závěsy s japonskou stěnou, pak můžeme použít látky určené pro římské rolety, nebo závěsy.

3. Japonské stěny z klasických roletových látek – použijeme je tehdy, chceme-li kombinovat klasické látkové interiérové rolety a japonskou stěnu. Látky pro rolety mají univerzální použití a pro japonské stěny jsou použitelné bez jakýchkoliv problémů.

4. Japonské stěny s potiskem – máte hezkou fotografii, firemní logo, případně firemní slogan, který byste chtěli umístit na panel japonské stěny? My vám nabízíme možnost potisknout látky pro většinu námi nabízených produktů a tedy i pro japonské stěny.

Možnosti provedení japonských stěn

Japonské stěny
Japonská stěna s dřevěnými madly
Japonská stěna záclonová
Japonské stěny na míru
Japonská stěna s dřevěnými prvky
Japonské stěny designové
Japonské stěny záclonové
Japonské stěny s potiskem

 

 

 

Ceny japonských stěn

Cenu japonských stěn ovlivňují především rozměry stěny, velikost panelů a typ použité látky. Chcete zjistit cenu japonské stěny, zaslat nezávaznou poptávku, navštívit nás v našem Showroomu, či objednat návštěvu našeho designéra? Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás...