Markýzy, pergoly a slunečníky

Markýzy

Pergoly a stínění zimních zahrad

Slunečníky a doplňky

Markýzy

Markýzy se dají definovat jako venkovní stínící prostředky, které mají za úkol zastínit terasy, balkóny, střešní terasy, venkovní posezení, případně také pomoci regulovat přístup světla a tepla do budovy přes okna, výkladní skříně nebo přes zasklení zimních zahrad. Markýzy se dají také použít jako ochrana před mírným deštěm.

Rozdělení markýz

Markýzy slouží především jak terasové zastínění. Markýzy(kromě košových markýz) se skládají z hřídele, na kterou se navíjí tkanina a z mechanizmu, který umožňuje napnutí a navinutí tkaniny (ramena, pružiny).

Markýzy dělíme podle způsobu použití a podle použitých ramen na:

výsuvné markýzy

kazetové markýzy

markýzy pro zastínění zimních zahrad

košové markýzy

samostatně stojící clony

svislé a boční clony

Markýzy, stejně jako i jiné výrobky, dodáváme vyrobené na míru. K orientačnímu výběru barev tkanin můžete použít konfigurátor, kde je uvedena nabídka tkanin od firmy Sattler. Nabízíme ale i tkaniny od jiných dodavatelů.

Ovládání markýz

Markýzy bývají ovládány manuálně (klikou) nebo elektropohonem. U pohonů vybavených přijímačem dálkového ovládání lze jednoduše ovládat markýzu samostatně nebo i ve spojení s centrálním ovládáním rolet nebo žaluzií. Pohony používáme výhradně od firmy Somfy, která je jedním z nejvýznamnějších výrobců pohonů stínící techniky.

V našem showroomu v Ostravě si můžete vyzkoušet manuálně ovládané markýzy Azur (markýza s výsuvnými rameny a s nosným profilem) a Casabox (kazetová markýza s výsuvnými rameny). Dále pak markýzu Select Box (kazetová markýza s výsuvnými rameny a s nosným profilem, ovládána dálkově) a markýzu Metro (sklopná ramena, elektropohon, ovládání tlačítkem na zdi).