Markýzy, pergoly, altány a slunečníky

Markýzy

Pergoly a stínění zimních zahrad

Slunečníky a doplňky

Markýzy, venkovní clony a pergoly

Markýzy se dají definovat jako venkovní stínící prostředky, které mají za úkol zastínit terasy, balkóny, střešní terasy, venkovní posezení, případně také pomoci regulovat přístup světla a tepla do budovy přes okna, výkladní skříně nebo přes zasklení zimních zahrad. Markýzy se dají také použít jako ochrana před mírným deštěm.

Markýzy – rozdělení

Markýzy slouží především jak terasové zastínění. Markýzy(kromě košových markýz) se skládají z hřídele, na kterou se navíjí tkanina a z mechanizmu, který umožňuje napnutí a navinutí tkaniny (ramena, pružiny).

Markýzy dělíme podle způsobu použití a podle použitých ramen na:

výsuvné markýzy

kazetové markýzy

markýzy pro zastínění zimních zahrad

košové markýzy

samostatně stojící clony

svislé a boční clony

Markýzy, stejně jako i jiné výrobky, dodáváme vyrobené na míru. K orientačnímu výběru barev tkanin můžete použít konfigurátor, kde je uvedena nabídka tkanin od firmy Sattler. Nabízíme ale i tkaniny od jiných dodavatelů.

Ovládání markýz

Markýzy bývají ovládány manuálně (klikou) nebo elektropohonem. U pohonů vybavených přijímačem dálkového ovládání lze jednoduše ovládat markýzu samostatně nebo i ve spojení s centrálním ovládáním rolet nebo žaluzií. Pohony používáme výhradně od firmy Somfy, která je jedním z nejvýznamnějších výrobců pohonů stínící techniky.

V našem showroomu v Ostravě si můžete vyzkoušet manuálně ovládané markýzy Azur (markýza s výsuvnými rameny a s nosným profilem) a Casabox (kazetová markýza s výsuvnými rameny). Dále pak markýzu Select Box (kazetová markýza s výsuvnými rameny a s nosným profilem, ovládána dálkově) a markýzu Metro (sklopná ramena, elektropohon, ovládání tlačítkem na zdi).