Předokenní rolety

Předokenní rolety

Předokenní rolety jsou základním stínícím prvkem, vhodným pro objekty téměř jakéhokoliv typu. Nejčastěji se jedná o hliníkové lamely spojené k sobě, které se vytahují a spouští navíjením (rolováním) na hřídel pomocí elektropohonu nebo manuálně. Předokenní rolety jsou jediným venkovním způsobem zastínění, který můžeme bez obav použít téměř za jakéhokoliv počasí. Předokenní rolety a jejich příslušenství nabízíme ve více než 2500 barvách a imitacích dřeva. Na většinu typů předokenních rolet poskytujeme prodlouženou záruku.

Předokenní rolety můžeme rozdělit podle několika hledisek:

– podle umístění – předokenní a nadokenní

– podle použitého materiálu – hliníkové, plastové, dřevěné

– podle způsobu ovládání – elektropohon (přímo a rádiově) a manuál (šňůrou, popruhem, klikou, pomocí hřídelové pružiny).

Předokenní rolety mají tedy primárně ochránit interiér obytného nebo pracovního objektu před slunečním svitem. Kromě toho ale mají také tyto důležité funkce:

– hliníkové lamely bývají zateplené, mají tedy vynikající termoizolační vlastnosti

– předokenní rolety napomáhají pocitu bezpečí, pro případného narušitele jsou nezanedbatelnou překážkou

– chrání nejen interiér, ale i samotné okno před nepříznivými vlivy počasí

– díky termoizolační vrstvě také chrání před hlukem z ulice

– do předokenních rolet umíme integrovat síť proti hmyzu, takže získáte dva výrobky v jednom

– pomocí prosvětlovacích okének v lamelách se dá plynule regulovat tok světla do místnosti, po jejich uzavření dojde k 100% zatemnění

– jako zatemňovací prvek se dají venkovní rolety použít i v interiéru jako levnější alternativa k tkaným zatemňovacím roletám.

V našem showroomu v Ostravě vám můžeme předvést funkční vzorky předokenních rolet FABO (zaomítaný box, dálkové ovládání, lamela 37mm s prosvětlovacími otvory, barva zlatý dub) a LUX (přiznaný box, lamela 37mm s prosvětlovacími otvory, ovládání pohonu tlačítkem na stěně, barva bílá). Roletu FABO máme zakomponovánu do centrálního řízení všech prvků stínící techniky s pohonem s příjmačem dálkového ovládání, které v showroomu máme. Také vám zde můžeme ukázat řez překladem Heluz s integrovanou venkovní roletou.