Síť proti hmyzu plisovaná

Síť proti hmyzu plisovaná

Plisovaná dveřní síť proti hmyzu

Dodáváme originální japonské plisované dveře proti hmyzu. Systém patří k jednomu z nejpokrokovějších vývojů posledních let. Na místo natažené sítě proti hmyzu se zde používá plisovaná síťovina. Výhoda systému spočívá v nízké potřebě místa, protože není zastavěn spodní práh, ale pouze namontován 3 mm vysoký vodící pás. Tím je zajištěn volný průchod v otevřeném stavu a systém zabírá pouze cca 100 mm místa. Celkový systém nevyžaduje údržbu a je odolný proti vlivům počasí. V zimě se dají dveře jednoduše vysadit a uskladnit.

Ovládání dveřních sítí proti hmyzu

V otevřeném stavu je síťovina kompletně schována v hliníkovém uzavíracím profilu. Systém se pohybuje pomocí černé, takzvané řetězové housenky přes vodící pás. Proces otevření a zavření je vytvářen skrze hliníkový ovládací profil velmi jednoduše. Systém je plynule ovladatelný, to znamená, že může být zafixován na jakékoliv požadované pozici. Alternativně je také možné uzavření pomocí magnetového pásku.

 

Barvy profilů dveřní sítě

Standardní barvy plisované sítě proti hmyzu jsou RAL 9010 (bílá), RAL 9001 (krémová), stříbrná, RAL 8017 (hnědá) a zlatý dub. Kromě toho můžeme dodat dle výběru profily v každé požadované RAL-barvě. Plastové elementy na profilech jsou k dispozici v krémové nebo černé.

Plisovaná síť

Síťovina plisovaných sítí

Plisovaná síťovina je značně stabilnější než plochá síťovina, i když má také nižší průhlednost. Výhoda spočívá v lepší rozpoznatelnosti, čímž je nebezpečí přehlédnutí nižší. Kromě toho jsou napínací šňůry, kterými je plisovaná síťovina udržována napnutá, z vysoce kvalitního nylonu. Standardně se můžete rozhodnout mezi síťovinou v antracitové nebo šedé barvě. Antracitově zbarvená síťovina nabízí lepší průhlednost, je ale také více nápadná, zatím co se šedá síťovina vyznačuje skrze nižší průhlednost při zdrženlivém vzhledu.

Systémy

Plisované dveře jsou k dispozici sériově v šířce 96, 130 a 160 cm. Pokud je otvor k vyplnění větší než 160 cm, mohou být systémy vzájemně propojeny nebo vsazeny dva systémy vedle sebe. V obou případech bude horní profil dodán v jednom kuse.

Plisovaná síť

Zjištění rozměru a montáž plisovaných sítí proti hmyzu

Plisované dveře proti hmyzu se v zásadě montují do světlé šířky ostění. Pokud by měla být provedena čelní montáž na světlé šířce, je od nedávna k dispozici pěkně zaoblený profil rámů. Při montáži, prováděné na světlé šířce, se musí dodatečně zohlednit potřeba místa v šířce 30 mm a výšce 15 mm. Vodící pás podlahy má tloušťku pouze 3 mm. U nerovné podlahy existuje možnost zvolit trochu širší vodící pás, který tyto nerovnosti vyrovná a zajistí bezhlučné otevření a zavření plisovaných dveří. Pokud je práh rámu odtékající, může být použit klínový redukční profil, aby vodící pás přesto probíhal horizontálně. To má pro dobrou funkci plisovaných dveří značný význam.

Plisovaná dveřní síť (PDS) – Plisovaná okenní síť (POS) na střešní okna

Absolutní novinkou v oblasti ochrany před nežádoucím hmyzem je plisovaná síť s horizontálním a vertikálním výsuvem. Síť s vertikálním výsuvem se dá použít i jako dveřní síť.
Tento typ sítě na rozdíl od sítě Nobarrier však potřebuje podobně jako posuvné dveřní sítě rám, ve kterém se síť pohybuje. Zárukou kvality výrobku jsou trvanlivé matriály, které se vyznačují tvarovou stabilitou a odolností vůči povětrnostním vlivů a UV záření. Při výrobě těchto sítí se používají extrudované hliníkové profily a plisovaná síťovina vysoké kvality. Jsou lehce ovladatelné. Praktická a jednoduchá manipulace zvýhodňuje tento typ ochrany proti hmyzu před navíjecí sítě, které ne vždy bývají bezproblémové. Současně síť funguje jako účinný filtr, který zachytává nečistoty z venkovního prostředí, čímž chrání zdraví uživatelů. Můžeme Vám nabídnout širokou škálu barevného provedení a imitací dřeva.