Síť proti hmyzu – posuvné dveře

Posuvné dveřní sítě proti hmyzu se dají bezproblémově vyrobit na výšku až do 3 m. Dveře se pak posunují na velmi kvalitních kuličkových ložiskách, což poskytuje značně vláčnou a bezhlučnou obsluhu. Kromě toho nemůže konstrukce v žádném případě vyskočit z vodící lišty. Mimo to jsou pojezdová kola nešpinivá. Síť proti hmyzu posuvné dveře jsou díky patentovanému systému nastavení na pojezdových kolech nastavitelné na výšku. Na konci vodící lišty se nachází brzdové zařízení, které dveře vždy přidrží v nastavené pozici a tím brání otevření dveří při působení větru.

Povrch

Povrchová úprava sítě proti hmyzu se provádí práškováním nebo eloxováním. V nabídce jsou následující standardní barvy: potaženo práškem: bílá (RAL 9016), krémová (RAL 9001), eloxováno: stříbrná (E6/EV1). Na přání jsou možné i speciální barvy dle RAL.

Síťovina

Standardní síťovina je ze sklolaminátových vláken, opláštěných plastem, svařovaných vazným bodem s oky 1,41 x 1,58 mm. Pro speciální použití je k dispozici celá řada speciálních síťovin např. sítě na ochranu proti pylům Polltec, průsvitné sítě nebo sítě proti elektrickému smogu.

Kédr

Kédr je z velmi kvalitního, jakostního a UV-stabilizovaného plastu. Je k dispozici v šedé nebo černé barvě, hodící se k barvě sítě. Díky vysoké Shorovy tvrdosti kédru a žebrovanému povrchu kédru je zabráněno vyklouznutí sítě. Tím je i po letech ještě pevně napnutý.

Dorazové díly

Veškeré dorazové díly jsou vyrobeny z materiálu, který málo podléhá opotřebení. Přitom se používají poniklované materiály jako např. ušlechtilá ocel, hliník nebo mosaz. Tím je zajištěno, že i po letech nedochází k rozdílům v barvě (např. miska madla potažená práškem z ušlechtilé oceli). Pojistka proti vyvěšení je neviditelně integrována v profilu křídla. Brání vypadnutí jednotlivých elementů při nesprávném použití.

Výstavba rámů

Veškeré posuvné rámy jsou řezány zkoseně a dvojitě slisovány s obzvláště velkým a stabilním rohovým úhelníkem a dodatečně slepeny 2-složkovým PUR. Díky vyztužení profilu, které leží uvnitř, vzniká velmi stabilní profil křídla při současně nízké stavební výšce. Tím dostává posuvný rám vysokou stabilitu průtahu, dokonce i u velkých rámů. Vnější rámy posuvného zařízení budou na místě pomocí speciálního šroubovacího rohového úhelníku spojeny. Tím odpadají jinak běžné problémy při transportu zpravidla velmi velkých vnějších rámů. U posuvného zařízení s vnějšími rámy je spodní vodící lišta odvodněna. Na přání může být vestavěna středová příčka variabilní na výšku a rozdělující síťovinu. V profilu křídla se nachází PP-kartáčové těsnění utěsňující celý obvod křídla. To slouží jako takzvané brusné těsnění a zabraňuje vniknutí hmyzu, který se plazí v labyrintu a ve spárech. U 1-křídlových posuvných rámů těsní PP-kartáčové těsnění směrem k osazovacímu rámu. Díky rozdílným velikostem kartáčů mohou být vyrovnány nerovnosti, jako např. v manžetovém přesazení atd. Od 1-křídlových až po 6-křídlová posuvná zařízení na 3-násobné vodící liště jsou, vždy dle potřeby, možná nejrůznější provedení. Přitom mohou být zrealizovány také manžetové nebo tzv. staniční konstrukce. U velkých vícenásobných zařízení jsou jednotlivá křídla vybavena unašecím systémem.

Přehled montáží sítí proti hmyzu:

Sítě proti hmyzu