Síť proti hmyzu rolovací

Okenní rolovací sítě proti hmyzu mají jedinečnou boční vodící konstrukci, kterou je zajištěno, že je síť ve vedení fixována. Pokud by tato přece jen neočekávaně vypadla z vedení, probíhá při opětovné obsluze sítě proti hmyzu automatická oprava systému. Sítě proti hmyzu mohou být namontovány jak dovnitř světlé šířky tak i na světlou šířku, jak zvenku tak i vnitřně. Typ RF4 je zvláštností, protože přední kryt kazety může být kdykoliv odebrán, aby mohlo být jednoduše opraveno napnutí pružiny bez toho, že by musel být systém demontován.

Povrch

Povrchová úprava sítě proti hmyzu se provádí práškováním nebo eloxováním. V nabídce jsou následující standardní barvy: potaženo práškem: bílá (RAL 9016), krémová (RAL 9001), eloxováno: stříbrná (E6/EV1). Na přání jsou možné i speciální barvy dle RAL.

Síťovina

Standardní síťovina je ze sklolaminátových vláken, opláštěných plastem, svařovaných vazným bodem s oky 1,41 x 1,58 mm. Pro speciální použití je k dispozici celá řada speciálních síťovin např. sítě na ochranu proti pylům Polltec, průsvitné sítě nebo sítě proti elektrickému smogu.

Dorazové díly

Veškeré dorazové díly jsou vyrobeny z materiálu, který málo podléhá opotřebení. Přitom se používají poniklované materiály jako např. ušlechtilá ocel, hliník nebo mosaz. Tím je zajištěno, že i po letech nedochází k rozdílům v barvě (např. miska madla potažená práškem z ušlechtilé oceli). Pojistka proti vyvěšení je neviditelně integrována v profilu křídla. Brání vypadnutí jednotlivých elementů při nesprávném použití.

Výstavba rámů

Veškeré posuvné rámy jsou řezány zkoseně a dvojitě slisovány s obzvláště velkým a stabilním rohovým úhelníkem a dodatečně slepeny 2-složkovým PUR. Díky vyztužení profilu, které leží uvnitř, vzniká velmi stabilní profil křídla při současně nízké stavební výšce. Tím dostává posuvný rám vysokou stabilitu průtahu, dokonce i u velkých rámů. Vnější rámy posuvného zařízení budou na místě pomocí speciálního šroubovacího rohového úhelníku spojeny. Tím odpadají jinak běžné problémy při transportu zpravidla velmi velkých vnějších rámů. U posuvného zařízení s vnějšími rámy je spodní vodící lišta odvodněna. Na přání může být vestavěna středová příčka variabilní na výšku a rozdělující síťovinu. V profilu křídla se nachází PP-kartáčové těsnění utěsňující celý obvod křídla. To slouží jako takzvané brusné těsnění a zabraňuje vniknutí hmyzu, který se plazí v labyrintu a ve spárech. U 1-křídlových posuvných rámů těsní PP-kartáčové těsnění směrem k osazovacímu rámu. Díky rozdílným velikostem kartáčů mohou být vyrovnány nerovnosti, jako např. v manžetovém přesazení atd. Od 1-křídlových až po 6-křídlová posuvná zařízení na 3-násobné vodící liště jsou, vždy dle potřeby, možná nejrůznější provedení. Přitom mohou být zrealizovány také manžetové nebo tzv. staniční konstrukce. U velkých vícenásobných zařízení jsou jednotlivá křídla vybavena unášecím systémem.

Přehled montáží sítí proti hmyzu:

Sítě proti hmyzu