Sítě proti hmyzu otočné a lítací

Sítě proti hmyzu otočné a lítací disponují sériově pružinou, která se stará o to, aby byly dveře za všech okolností zavřeny. Luxusnější provedení nabízí uzavření plynovou pružinou. Dveřní sítě proti hmyzu mohou být dle volby vybaveny „dvířky pro psy a kočky“. Luxusnějším provedením jsou lítací dveřní sítě, které se otvírají oboustranně. Tento model dveří je vždy vybaven orámováním a je momentálně asi nejluxusnějším a nejpraktičtějším řešením lítacích dveřních sítí. Obsluha je naprosto bezhlučná, dveře se zavírají pomocí integrovaného magnetového zámku.

Povrch sítí proti hmyzu

Povrchová úprava sítí proti hmyzu se provádí práškováním nebo eloxováním. V nabídce jsou následující standardní barvy: potaženo práškem: bílá (RAL 9016), krémová (RAL 9001), eloxováno: stříbrná (E6/EV1). Na přání jsou možné i speciální barvy dle RAL.

Síťovina

Standardní síťovina sítě proti hmyzu je ze sklolaminátových vláken, opláštěných plastem, svařovaných vazným bodem s oky 1,41 x 1,58 mm. Pro speciální použití je k dispozici celá řada speciálních síťovin např. sítě na ochranu proti pylům Polltec, průsvitné sítě nebo sítě proti elektrickému smogu.

Kédr

Kédr je z velmi kvalitního, jakostního a UV-stabilizovaného plastu. Je k dispozici v šedé nebo černé barvě, hodící se k barvě sítě. Díky vysoké Shorovy tvrdosti kédru a žebrovanému povrchu kédru je zabráněno vyklouznutí sítě. Tím je i po letech ještě pevně napnutý.

Dorazové díly

Veškeré dorazové díly jsou vyrobeny z materiálu, který málo podléhá opotřebení. Přitom se používají poniklované materiály jako např. ušlechtilá ocel, hliník (potažen práškem nebo eloxován) nebo mosaz. Tím je zajištěno, že i po letech nedochází k rozdílům v barvě (např. miska madla). Vícedílné otočné panty z hliníku jsou spojeny s profilem pomocí 2- bodového sevření. Tím mohou být při montáži jemně nastaveny a k účelu čištění (nebo v zimě) bezproblémově vyvěšeny.

Výstavba rámů dveřních sítí proti hmyzu

Veškeré napínací rámy jsou řezány zkoseně a dvojitě slisovány s obzvláště velkým a stabilním vícekomorovým úhelníkem a dodatečně slepeny 2-složkovým PUR. Díky obloukové kontuře, která je zalomená k vnitřní straně, vzniká velmi stabilní profil křídla při současně nízké stavební výšce. Tím dostává otočný rám vysokou stabilitu průtahu, dokonce i u velkých rámů. Díky střední příčce, rozdělující síť, bude síťovina vestavěna se zesíleným tahem. Spodní polovina tak může být vybavena jiným druhem síťoviny nebo dvířky pro kočky příp. psy. Na přání může být příčka namontována do požadované výšky. Soklový plech bude namontován skrytě tzn., že nejsou vidět žádné hrany plechu. Protože působí i jako příčná výztuha, přináší stabilitu v příčném (diagonálním) směru, takže relativně subtilní dveře mají vysokou příčnou pevnost. Soklový plech je silikonem utěsněn proti klepání a proto může být využit i jako panel pro otevření dveří nohou. Uvnitř ležícím PP-kartáčovým těsněním bude otočný rám utěsněn k osazovacímu rámu. Díky rozdílným velikostem kartáčů mohou být vyrovnány nerovnosti, jako např. v manžetovém přesazení atd.

Přehled montáží sítí proti hmyzu: