Sítě proti hmyzu s pevným rámem

Sítě proti hmyzu patří k tradičním způsobům ochrany oken proti obtížnému hmyzu.

Několik výhod napínacího rámu spočívá v tom, že může být vyhotoveno více typů sítí proti hmyzu s celosvětově patentovaným pružným montážním háčkem pro krajně jednoduchou montáž. Dále jsou systémy na zadní straně vybaveny kartáčovým těsněním k zamezení poškození a proti klapotu. Madla nejsou u těchto typů sítí proti hmyzu zvenku vidět.

Povrch

Povrchová úprava profilů sítí proti hmyzu se provádí práškováním nebo eloxováním. V nabídce jsou následující standardní barvy: potaženo práškem: bílá (RAL 9016), krémová (RAL 9001), eloxováno: stříbrná (E6/EV1). Na přání jsou možné i speciální barvy dle RAL.

Síťovina

Standardní síťovina sítě proti hmyzu je ze sklolaminátových vláken, opláštěných plastem, svařovaných vazným bodem s oky 1,41 x 1,58 mm. Pro speciální použiti je k dispozici celá řada speciálních sítí proti hmyzu např. sítě na ochranu proti pylům Polltec, průsvitné sítě nebo sítě proti elektrickému smogu.

Předokenní rolety

Upevnění sítě proti hmyzu: odpružené montážní uhelníčky:

Horní pružný upínací díl tlačí uhelníček z ušlechtilé oceli po zavěšení proti drážce osazovacího rámu. Tím sedí napínací rám bezpečně a bez klapotu v okně. Uzamknutím na pružném upínacím dílu může být napínací rám dodatečně zabezpečen.

Upevnění sítě proti hmyzu: tuhá úhlová styčnice:

Skrze rozdílné délky horních a dolních úhelníků může být napínací rám pomocí horní vůle posuvu k osazovacímu rámu jednoduše zavěšen a vyvěšen.

Upevnění sítě proti hmyzu: pružinový kolík:

Při montáži pomoci pružinových kolíků se do osazovacího rámu vyvrtají 4 díry. Do těchto děr (chráněných vložkou) může být napínací rám zavěšen přes pružně uložené koliky (pružinové koliky). U napínacích rámů s pružinovými kolíky není žádné dodatečné madlo nutné.

Utěsnění sítě proti hmyzu:

Pomoci vnitřně uloženého PP-kartáčového těsnění bude napínací rám utěsněn k osazovacímu rámu. Díky různým velikostem kartáčů mohou být vyrovnány nerovnosti, jako např. v manžetovém přesazeni atd. PP-kartáčové těsněni chrání okno zároveň před poškrábáním a zabraňuje klapotu při silném větru.

Madlo sítě proti hmyzu:

Uvnitř uložené madlo se skládá z nově vyvinuté plastové kombinace a je tím enormně stabilní proti zlomení. Lehce ovladatelné madlo se dodává u všech standardních barev ve vhodné barvě k rámu a není zvenku vidět.