Venkovní žaluzie

Venkovní (exteriérové) žaluzie

Venkovní žaluzie jsou důležitým prvkem ochrany objektu před slunečním zářením Instalují se zpravidla na okna obytných a průmyslových budov z venkovní strany, stejně doře ale dokáží zastínit pergolu, zimní zahradu, nebo altán. Díky svému umístění v exteriéru dokážou významně eliminovat prostup tepla i světla do interiéru. Venkovní žaluzie jsou ideálním řešením pro stínění zejména oken orientovaných na jih.

Venkovní žaluzie na okna

V současné době, díky mnoha inovacím, zejména z hlediska designu, prožívají exteriérové žaluzie svou renesanci. Venkovní (exteriérové) žaluzie vám můžeme dodat v různých typech provedení, s různými typy lamel, v mnoha barevných variantách. Velkou výhodou venkovních žaluzií je možnost plynulé regulace světla pomocí naklápění lamel. Tyto žaluzie můžeme, stejně jako i ostatní prostředky stínění oken, ovládat manuálně i pomocí elektropohonu.

Jaké jsou typy venkovních žaluzií?

Venkovní žaluzie se zpravidla označuje na základě dvou hodnot: tvar lamely (C, S, Z…) a šířka lamely v milimetrech (50, 65, 70, 80, 90…). Nejžádanějším typem venkovní žaluzie v současné době je typ Z 90.

Dodávka a montáž venkovních žaluzií

Venkovní žaluzie vám můžeme dodat v provedeních pod omítku, s přiznaným nábalem zakrytým krycím boxem a do překladu od firmy Heluz, kde je provedena příprava pro venkovní žaluzii.

Kotvení venkovních žaluzií provádíme dvěma způsoby – standardně se kotví zvlášť žaluzie a zvlášť vodící lišty. U samonosného provedení jsou kotveny vodící lišty pouze (do okenního rámu nebo do zdiva).

V našem showroomu v Ostravě vám můžeme předvést funkční vzorek žaluzie Z 90 v černé barvě, s dálkovým ovládáním s plynulým nastavením polohy lamel pomocí dálkového ovladače a s automatikou, která ovládá žaluzii v případě velkého větru. Tuto žaluzii máme zakomponovanou do centrálního ovládání všech prostředků stínění, které na showroomu máme.